Glamour – luksus wprowadzony na salony

Glamour stanowi doskonałą alternatywę dla znudzonych minimalistycznym designem entuzjastów klasycznych aranżacji. Wybierając styl glamour wprowadzamy przepych na salony.

Przepych glamour kusi lustrzanym odbiciem dodatków, blaskiem giętych mebli i najwyższą jakością użytych materiałów. Spójna całość jest tutaj efektem kolorystycznej korelacji poszczególnych unikatowych elementów. Na pierwszy plan wysuwają się wytworne meble i nie mniej eleganckie żyrandole. Aranżacje glamour to zabawa światłem. Niemal wszystkie powierzchnie je tutaj odbijają. W lampach nierdzewna stal łączy się z pluszowymi czy organzowymi abażurami, giętymi kształtami i kryształowymi ozdobnikami. Nadaje to każdemu żyrandolowi niepowtarzalny a zarazem ponadczasowy wygląd.

Eklektyczny styl glamour stanowi poniekąd odpowiedź na zmieniające się trendy, zarazem zachowując klasyczny, luksusowy charakter pięknie rzeźbionych barokowych mebli i błyszczących stylowych żyrandoli.

W lampach utrzymanych w tej konwencji zarówno forma, jak również abażury posiadają motywy ozdobne.


Jak większość lamp przeznaczonych do jadalni, również te posiadają swoje odpowiedniki, które można zawiesić w salonie. Użycie lamp z tej samej serii w obu pomieszczeniach zapewni spójność aranżacji i połączy optycznie obie strefy.

Począwszy od użytych kolorów, poprzez struktury materiałów, aż po wykonanie lamp, wszystko w stylistyce glamour jest oparte na kontrastach. Jednak dzięki wykorzystaniu w zdobieniu lamp minimalistycznych barw, srebrzystych i złotych zdobień oraz barokowych form, wszystko będzie ze sobą doskonale współgrać.
Mając do dyspozycji wysokie pomieszczenia możemy pokusić się o odrobinę szaleństwa, zawieszając piękną okazałą lampę z dużym zwisem.

Wprawdzie styl glamour przeznaczony jest do wysokich pomieszczeń. Jednak designerzy wychodzą również naprzeciw oczekiwaniom tych klientów, którzy do dyspozycji mają niższą wysokość stropu. W tym wypadku na szczególną uwagę zasługują lampy z regulowaną długością zwisu.

W przypadku niskich pomieszczeń, warto zastanowić się nad kryształowymi kinkietami. Kinkiety mogą stanowić dopełnienie aranżacji a jego ciekawa forma i gra świateł przykuje uwagę. Pomieszczenie urządzone w stylu glamour ma być pełne przepychu, toteż nie raz ozdobne abażury lamp i kinkietów wykonane są wyłącznie z kryształów.

Aranżacja glamour powinna stanowić idealny balans pomiędzy zestawionymi stylami, jednocześnie nie przekraczając granic dobrego smaku.
Decydując się na połyskujące srebrne czy kryształowe elementy w jednym pomieszczeniu, warto w drugim pokusić się o zastosowanie ciemniejszych dodatków. W tym celu można zawiesić czarną nowoczesną lampę. Delikatna ozdoba w formie kryształków będzie nawiązaniem do pozostałych pomieszczeń i doda wnętrzu charakteru.

Oprócz bieli, czerni styl glamour najczęściej wykorzystuje odcienie różu, brązu, beżu i szarości. Istotne,by komponowały się one z charakterystycznymi elementy stylu jak chromowane i pozłacane lustrzane elementy.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ciekawe lampy i kinkiety w tym stylu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i zakupu.

Tag: Lampy