Nowy sezon, nowy ogród, nowe lampy ogrodowe

Marzą Ci się długie letnie wieczory spędzone we własnym ogrodzie. Lampy ogrodowe pozwolą cieszyć się letnimi wieczorami spędzonymi na świeżym powietrzu. Ponadto odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodu podkreśli ciekawsze rabatki, a goście będą mogli docenić urok Twojego ogrodu również po zmroku.

Lampy ogrodowe stanowią dopełnienie architektury krajobrazu Twojego ogrodu. Te w stylu angielskim dodadzą mu szyku zaś nowoczesne podkreślą regularne linie zieleni naszego ogrodu. Złote, matowe srebro, białe, szare, czarne i antracytowe, te kolory świetnie wkomponują się w aranżację ogrodu, stanowiąc przy tym jego ozdobą. Wybierając je warto zastanowić się nad ilością i umiejscowieniem punktów świetlnych. Wielu producentów w ofercie posiada całe serie, co pozwala na dopasowanie poszczególnych elementów do indywidualnych potrzeb. Oprócz standardowych lamp elewacyjnych wiszących oraz kinkietów, znajdziesz również słupki gruntowe o różnej wysokości.

Taki zestaw uzupełnić można o oświetlenie elewacyjne lub wbijane dogruntowo. W zależności od potrzeb mogą być one ruchome lub stałe. Wystarczy dobrać odpowiednio odcień lampy do posiadanej serii oświetlenia, by stworzyć kompletny zestaw ogrodowy.

Lampy wiszące zewnętrzne to idealne rozwiązanie do altanek, wiat czy wnęk wejściowych do domu. Zwis jest w tych lampach regulowany, co pozwala na jego skrócenie i dopasowanie do wysokości pomieszczenia. Wymienne źródło światła pozwala dobrać odpowiednią moc żarówki.

Jeśli posiadasz przewód na ścianie budynku idealny będzie kinkiet zewnętrzny. W tym przypadku dostępne są opcje z wymiennym lub wbudowanym źródłem światła.

Oprawy stojące obok lamp wiszących i kinkietów należą do najpopularniejszych lamp ogrodowych. Ich wysokość waha się od ok.45 do 250 cm. Przy czym do najpopularniejszych należą oprawy o wysokości 45 – 60 cm. Umieszczone w rządku co kilkadziesiąt centymetrów dobrze doświetlą takie miejsca jak chodnik lub alejkę.

Alternatywą dla lamp elewacyjnych i stojących są lampy najazdowe. Wykonane ze stali nierdzewnej oprawy mogą być stosowane, aby oświetlać ścieżki, chodniki, trawniki, skwery, parki, pasaże, podjazdy, czy elewacje, jako dyskretne oraz stonowane oświetlenie. Ich szybki są specjalnie wzmocnione, co chroni oprawkę przez uszkodzeniem.

Naświetlacze należą do grupy lamp, które w ogrodzie pełnią szczególną funkcję. Odkąd na rynku pojawiły się reflektory LED, stały się one nie tylko funkcjonalne, ale również ładne i zgrabne. Niewielkie rozmiary i prosta linia a także opcja wyboru dużej mocy, sprawiają, że naświetlacze są często wybieranym oświetleniem ogrodu.

W ostatnich latach bardzo dużą popularność zdobyły girlandy zewnętrzne. Pełnią one w ogrodzie głównie funkcje dekoracyjne. Dostępne są w opcjach sieciowej, na baterie i solarnej. Ciekawe kształty, kolory i zróżnicowane moce pozwalają na idealne dopasowanie oświetlenia girlandowego do Twojego ogrodu.

Zastosowanie lamp solarnych otwiera perspektywę doświetlenia ogrodu w miejscach, w których jest to utrudnione z różnych względów. Gra świateł nęci i zachęca do odkrywania jego zakamarków również późnym wieczorem.