Ogród solarny

Odkryj uroki oświetlenia najdalszych zakamarków Twojego ogrodu z firmą Polux.

Planujesz stworzyć w swoim ogrodzie przytulny kącik albo doświetlić jego tyły. Postaw na lampy i girlandy solarne, które pozwolą Ci cieszyć się jego pięknem w dowolnym miejscu. Zestawy oświetlenia solarnego obok bateryjnego należą do najbardziej mobilnych a co za tym idzie, praktycznych. Nic dziwnego, że cieszą się sporą popularnością wśród amatorów przebywania na świeżym powietrzu.

Lampy wbijane należą do sztandarowych lamp solarnych. Tradycyjne lampy wbijane dostępne są w kilku kształtach, kolorach i rozmiarach. Nowością są ażurowe lampki wbijane. Zastosowana w nich delikatna gra świateł przyciągnie wzrok po zmroku.

Ciekawą alternatywę stanowią kolorowe lampki wbijane, które, ze względu na wielobarwne źródła światła, pozwalają osiągnąć ciekawy efekt wizualny. Wszystkie lampki wbijane posiadają odpowiednie do warunków zewnętrznych IP44. Jeśli chcesz poeksperymentować z kolorem możesz zastosować lampki imitujące kwiaty lub kolorowe baloniki. W przypadku tych pierwszych do producent zaproponował kwiaty tulipanów oraz róże. Z pewnością będzie to nietuzinkowy wybór, który wniesie do Twojego ogrodu atmosferę dziecięcej radości.

Interesującym zabiegiem aranżacyjnym może okazać się zastosowanie wyższych lamp wtykowych. Dzięki klasycznemu wyglądowi lampy stanowić będą interesującą ozdobę każdego ogrodu.

Modne i piękne girlandy solarne LED ze względu na niską intensywność światła oraz wygląd wykorzystywane są jako oświetlenie dekoracyjne. Bogactwo kształtów i kolorów pozwala na idealne dopasowanie girlandy do klimatu Twojego ogrodu. Posiadają czujnik zmierzchu, który włącza światełka automatycznie po zapadnięciu zmierzchu. Czas świecenia po całkowitym naładowani waha się latem w zależności od modelu od 6 do 8 godzin. Stopień ochrony girland wynosi IP 44 a to oznacza, że możesz bez problemu cieszyć się ich światłem.

Latarenki to kolejny solarny element wystroju ogrodu. Stosowane dekoracyjnie do punktowego oświetlenia np. stołu, stanowią ciekawe uzupełnienie aranżacji. Posiadają stopień ochrony IP 44 oraz czujnik zmierzchu. Ponadto wyposażone są w przełącznik mechaniczny ON/OFF.

Do popularnych lampek solarnych należą też kule LED RGB z pilotem. Umieszczone w odpowiednich miejscach podkreślą charakter ogrodu również w ciągu dnia. Dostępne są w wersji o średnicy 30 cm i 40 cm. Wysokie IP 67 pozwala na umieszczenie lampy przy gruncie.

Także lampki gruntowe znalazły swoje solarne odpowiedniki. W ofercie Polux są: standardowa lampa gruntowa SOL o formie lampy najezdnej oraz lampa gruntowa ROCA nawiązująca wyglądem do kształtu kamienia.

Jeśli planujesz wprowadzić do ogrodu więcej kolorów i kształtów. W aranżacji możesz wykorzystać kolorowe figurki z lampkami solarnymi. Niektóre zostały pokryte poszukiwanym obecnie sztucznym mchem. Będą one z pewnością dopełnieniem/urozmaiceniem aranżacji, stanowiąc zabawny akcent w ogrodzie.

Piękny tematyczny ogród pełen naturalnych materiałów, prostych linii, nawiązań do przyrody czy ogród, w którym stawiasz na nietuzinkowy styl, ogród pełen kolorów i ciekawych elementów wystroju. Każdy z nich możesz ubrać w solarną formę. Bez względu na to czy zostanie uzupełniony o eleganckie czy niezwykłe akcenty, będzie on tylko Twój, własny a co najważniejsze – będzie sprzyjać Twojemu odpoczynkowi.