Orno Smart Home

Inteligentny dom, który nie opróżni Twojej kieszeni jest teraz na wyciągniecie ręki. Jeśli nie potrzebujesz rozbudowanych systemów do sterowania elektryką w domu, a chcesz stworzyć prosty i wygodny system Smart, to rozwiązanie może okazać się godne Twojej uwagi.

Zaletą ORNO Smart Home jest jej przejrzystość. Efekt czytelności serii osiągnięto, dzięki zastosowaniu niewielu elementów. A wszystkie one skupione są wokół jednego elementu centralnego – gniazdka centralnego Wi-Fi. Gniazdko stanowi rodzaj kontrolera, który komunikuje się z użytkownikiem za pomocą sieci. Stanowi serce systemu ORNO Smart Home a jego obsługa odbywa się za pomocą systemu Android lub iOS. Gniazdko Wi-Fi cechuje się kompatybilnością z systemami inteligentnego domu TUYA SMART, Smart Life, Google Home i Amazon Alexa. Sygnał z gniazdka centralnego przekazany zostaje za pośrednictwem nadajnika radiowego do gniazd i przekaźników, będących elementami wykonawczymi.

System kompatybilny jest z gniazdami i pilotami bezprzewodowymi ORNO takimi jak Standardowe OR-GB-417 - 420 i MINI OR-GB-438 - 440 oraz gniazda IP44 Standardowe OR-GB-429 i MINI OR-GB-441. Jest to przemyślane podejście, które pozwala na jeszcze niższe koszty wdrożenia systemu.
Oprogramowanie posiada szereg właściwości, wśród których do najważniejszych należą: możliwość planowania harmonogramu zadań, funkcja programatora czasowego (opóźnione załączenie/opóźnione wyłączenie), programowanie zdarzeń zależnych.

W zasadzie system składa się z kilku podstawowych elementów, wśród których nie zabrakło łączników pojedynczych, podwójnych i gniazd centralnych. Włączniki montuje się bezpośrednio na ścianę bez potrzeby umieszczania ich w puszkach instalacyjnych. Z pewnością stanowi to spore ułatwienie. Gniazda w serii ORNO Smart są wtykowe, co również przyczynia się do szybkiego ich montażu. Gniazda zewnętrzne o IP44 posiadają osłonę przeciwdeszczową i dodatkową funkcją pamięci (pozwala zapamiętać ostatni stan urządzenia przed wyciągnięciem z gniazdka elektrycznego lub awarią sieci).

W serii dostępne są też nadajniki i odbiorniki radiowe, pozwalające na bezprzewodowe sterowanie przekaźnikami podtynkowymi i gniazdami czy obwodami elektrycznymi. Przeznaczone są do montażu w puszkach podtynkowych pod istniejącymi już łącznikami.

Dodatkowym sposobem sterowania jest Pilot radiowy zdalnego sterowania Smart Home OR-SH-1752. Komunikacja może odbywać się na 4 odrębnych kanałach, co pozwala na sterowanie 4 oddzielnymi urządzeniami będącymi w zasięgu działania pilota.

ORNO Smart Home to prosty i łatwy w montażu system inteligentnego domu. Stanowi alternatywę dla bardziej skomplikowanych systemów, będąc przy tym sterowany za pomocą sieci Wi-Fi. To propozycja dla osób chcących wprowadzić do swojego budynku elementy Smart Domu. Może jest to seria stworzona właśnie dla Ciebie.