Tuya Smart Home Wi-Fi

Inteligentny dom do niedawna miał status niepotrzebnego gadżetu dla ludzi zamożnych. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat ta gałąź rynku szybko się rozwinęła. Poprzez poszukiwanie i wprowadzanie na rynek innowacyjnych a przy tym tańszych rozwiązań, Smart Dom stał się przystępniejszy i popularniejszy. Punktem zwrotnym w branży stało się wprowadzenie aplikacji na smartfony. Pozwoliło to na całkowite zrezygnowanie z konieczności rozkładania instalacji pod konkretne elementy systemu, co dało nieograniczone możliwości jego rozwoju oraz zmian. Dzięki temu, synonim luksusu stał się niemalże ogólnodostępny. Ciągłe wdrażanie nowych rozwiązań, jak i możliwości kreowania swojej przestrzeni mieszkalnej, pozwala zarówno dobrze dopasować elektrykę Smart Domu oraz na ciągłe jej zmiany w zależności od naszych potrzeb. Jednocześnie nie opróżniając naszego portfela. Rozwój technologii inteligentnego budynku spowodował też, że coraz to więcej firm wprowadza do swojej oferty produktów Smart Domu.

Również firma Polux zdecydowała się na włączenie do oferty produktów TUYA SMART z kategorii inteligentnego budynku. Seria TUYA wydaje się nie być zbyt szeroka, a to dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom jak np. taśmy Wi-Fi czy żarówki Wi-Fi. Niewielka ilość produktów w serii powoduje, że TUYA jest bardzo przejrzysta i czytelna dla klientów.

Aplikacja TUYA pozwala na: programowanie włączenia i wyłączenia poszczególnych jej elementów, daje możliwość nadania indywidualnej nazwy poszczególnym składowym, możliwość przyporządkowania do lokalizacji i pomieszczenia, możliwość łączenie produktów w grupy sterowane wszystkimi jednocześnie, a także możliwość udostępnienia sterowania innym osobom, posiada pamięć ostatnich ustawień oraz timer i miernik energii produktów serii. Jak zwykle w sytuacji debiutu można spodziewać się zastosowania w TUYA także już sprawdzonych na rynku rozwiązań.

Takimi z pewnością są sterowane za pomocą Wi-Fi łączniki pojedyncze – TUYA SMART Wi-Fi dotykowy wyłącznik jednobiegunowy 314338, i podwójne – TUYA SMART Wi-Fi dotykowy wyłącznik dwubiegunowy 314345, oraz gniazdko pojedyncze – TUYA SMART Wi-Fi gniazdo podtynkowe 315939. Projektanci postarali się, by łączniki oprócz pięknego designu, poszukiwanego na rynku osprzętu dotykowego panela, posiadały wiele ciekawych opcji pozwalających na sterowanie oświetleniem i urządzeniami w sposób bardzo funkcjonalny zarówno w przypadku łączników jak i gniazdek.

Gniazdka wtykowe serii TUYA nie są tylko jednowymiarowym gadżetem. Wyposażono je m.in. w tworzenie harmonogramów pracy, wyłączanie czasowe. Ponadto model TUYA SMART Wi-Fi gniazdo z wyłącznikiem i USB 315953, posiada wariant sterowania manualnego (włącznikiem fizycznym ON/OFF z wyłączeniem gniazda USB).

Tuya SMART Home

Przedłużacz TUYA SMART Wi-Fi listwa zasilająca z wyłącznikiem + 2xUSB 315946 posiada kontrolki świetlne (diodowe) informacyjne na listwie, a także sterowanie manualne (włącznikiem fizycznym ON/OFF), miernik energii i wiele innych opcji.

Firma Polux uzupełniła ofertę także o pomysłowe, a przy tym proste rozwiązania, takie jak plafon TUYA SMART 48W, żarówki TUYA SMART Wi-Fi LED czy taśmy TUYA Wi-Fi LED. Produkty z serii WIFI SMART LED automatycznie nawiązują połączenie z siecią bezprzewodową. Ze względu na właściwości należą one do produktów niszowych na rynku, a mnogość ich funkcji zaskakuje. Ponadto żarówki Wi-Fi LED oraz niektóre taśmy Wi-Fi LED wyposażone są dodatkowo w wariant muzyczny, polegający na dostosowaniu tempa pulsowania świecenia do drgań fal akustycznych.

Taśmy TUYA Wi-Fi LED należą bezsprzecznie do wyjątkowych na rynku produktów. Barwa światła ustawiana jest w zależności od preferencji, istnieje ewentualność zmiany koloru świecenia na swoim smartfonie wyposażonym w aplikację TUYA. Taśmy różnią się między sobą długością oraz mocą świecenia. Ponadto mają ustawienia regulacji barwy światła czy RGB. Taśmy Led Wi-Fi należą do niestandardowej grupy produktów w Smart Domu, to z kolei nadaje im status produktów wartych szczególnej uwagi.

Tuya Smart Home

Firma Polux skupia się na alternatywnych rozwiązaniach dla standardowych opcji stosowanych powszechnie w seriach inteligentnego budynku innych firm. Takimi z pewnością są żarówki Ledowe TUYA SMART Wi-Fi, które swoim wyglądem nawiązują do najnowszych trendów wnętrzarskich. Oprócz pięknej sylwetki posiadają m.in. możliwość ustawienia barwy swiatła czy opcję RGB.

Plafon LED TUYA SMART Wi-Fi 48W 313942 również należy do grupy produktów niszowych. Zaopatrzony został w regulację barwy światła i w RGB.

Tuya Smart WiFI

W serii znajdują się również kamery TUYA SMART Wi-Fi Cosmo zaopatrzone w wysoką jakość obrazu, ze wbudowanym głośnikiem i mikrofonem zapewniającym dwustronną komunikację, z rejestracją obrazu w chmurze TUYA lub na karcie micro SD (brak w zestawie). Ponadto kamery mają obrotowe głowice, posiadają tryb nocny, wykrywanie ruchu i przesył powiadomień na telefon a pozostałe z opcje są standardowe dla tej serii.

TUYA firmy Polux choć dopiero zaczyna na rynku, to szybko zdobywa grono klientów. Z pewnością przyczyniają się do tego wyjątkowe rozwiązania, które są domeną serii.