Dzwonki przewodowe - który wybrać ?

Dzwonki przewodowe są wykorzystywane w domach jednorodzinnych, mieszkaniach a także w szkołach. Bogaty asortyment dzwonków przewodowych daje Ci możliwość wyboru takiego produktu, który maksymalnie spełni Twoje oczekiwania. Dzwonki przewodowe wymagają bezpośredniego dostępu do sieci elektrycznej. 

Dzwonki firmy Zamel ze względu na wieloletnią tradycję firmy, cieszą się dużą popularnością. Obecnie oferta dzwonków przewodowych jest bardzo rozbudowana. Opiera się o zróżnicowany design oraz możliwość wyboru melodii gonga spośród wielu opcji. Jednak jednym z podstawowych kryterium wyboru jest napięcie zasilania. W przypadku dzwonków przewodowych dostępne są dwie opcje i tak dzwonki o rozwinięciu GNS można podłączyć pod napięcie 230V a GNT pod 8V.

Wśród nich prym wiodą modele o podstawowych funkcjach. 

Właśnie takim jest dzwonek Largo GNS-208 charakteryzujący się prostym wyglądem oraz tradycyjnym dzwonkiem BIM – BAM, który długo wybrzmiewa. Występuje w dwóch opcjach kolorystycznych standardowej białej, białej z beżowym frontem oraz czarnej z frontem w kolorze srebrnym metalik i służy do podłączenia pod napięcie 230V. Dzwonek Largo typ GNT-208 przystosowany jest do napięcia zasilania 8V.

Podobnie model BIM-BAM GNS-921, który posiada obudowę w dwu kolorach do wyboru białym i beżowym oraz dwutonowy gong BIM-BAM. Dostępne są modele, w których istnieje w nim możliwość wyłączenia dźwięku dzwonka. Poza opcją na zasilanie 230V, jest też model GNT-921 na 8V.
Dzwonek Forte GNS-223 ma obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego. Wybrzmiewa w nim dwutonowy dźwięk BIM – BAM. Do wyboru są dwa kolory dzwonków Forte biały i beżowy. GNS-223 służy do podłączenia pod napięcie 230V, natomiast GNT-223 pod 8V.

Vivo GNS-224 występuje w kolorze białym i beżowym. Posiada obudowę z tworzywa sztucznego. Napięcie zasilania 230V. Dwutonowe – BIM-BAM powtarza się ciągle w czasie trzymania przycisku dzwonkowego. W przypadku dzwonka GNT-224 napięcie zasilania wynosi 8V.

Cechą wyróżniającą kolejny model dzwonka – Vetro GNS-247 jest w pewnością nowoczesne wzornictwo. Jego obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, nakrytego taflą hartowanego szkła i ozdobną nakładką w srebrnym lub białym kolorze (w zależności od koloru dzwonka). Elegancki dwutonowy BIM-BAM, powtarza się ciągle w czasie trzymania przycisku. Napięcie zasilania tego modelu wynosi 230V, a modelu GNT-247 odpowiednio 8V.

Równie unikalny jest dzwonek Glasso GNS-248, który ma obudowę z tworzywa sztucznego, nakrytego taflą hartowanego szkła i ozdobną nakładką w srebrnym lub białym kolorze (w zależności od koloru dzwonka). Po uruchomieniu długo wybrzmiewa ponadczasowe BIM-BAM. Dostępna jest także opcja na 230V z transformatorem – GNW-248. Gongiem na zasilanie na 8V jest GNT-248.

O wiele prostszy jest Turbo, którego obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, ma dwa tony – BIM-BAM. Powtarzają się ciągle w trakcie trzymania przycisku dzwonkowego. A dostępny jest w kolorach białym i beżowym oraz opcji na 230V (GNS-931) i na 8V (GNT-931).
Dzwonek Duo GNS-943 ma obudowę z tworzywa sztucznego. Stanowi połączenie dzwonka dwutonowego i gongu dwutonowego BIM-BAM w jednej obudowie. Umożliwia rozpoznanie po dźwięku miejsca przyzywania (np. drzwi wejściowe i furtka ogrodowa). A występuje w dwóch opcjach kolorystycznych białym i beżowym a także na dwa napięcia GNS-943 – 230V a GNT-943 –8V.

Dzwonki serii VDE łączą w sobie estetyczną prostotę wykonania obudowy i elegancko wybrzmiewający dzwonek BIM-BAM. Ich obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego.

Dzwonki przewodowe dzięki praktyczności, aspektom użytkowym oraz prostocie niezmiennie cieszą się dużą popularnością.