Sterowania domem przez WiFi -Supla Zamel

Czy nie byłoby przyjemnie poczuć pełną kontrolę nad swoim domem, także wtedy, gdy jesteś w pracy, na wakacjach lub najzwyczajniej w świecie zapomniałeś czy przed wyjściem wyłączyłeś żelazko? W sumie w byciu właścicielem chyba chodzi właśnie o to, by mieć kontrolę nad przedmiotami do Ciebie należącymi a nie na odwrót. Aktualnie jest dostępnych wiele produktów, które dają takie poczucie bezpieczeństwa . A wśród nich system, który przy okazji nie wyczyści Ci kieszeni – jest to SUPLA firmy Zamel.

SUPLA to niezwykle komfortowe rozwiązania przeznaczone do sterowania elektryką w domu za pomocą smartfona lub tabletu. Intuicyjna aplikacja firmy Zamel, pozwala obsługiwać wszystkie urządzenia podpięte pod SUPLE. Nie wymaga doprowadzenia potrzebnych przewodów na etapie budowy, gdyż SUPLA wykorzystuje istniejące już połączenia. W każdej chwili masz opcję rozbudowania systemu i dowolnej jego konfiguracji. Oprócz sterowania oświetleniem i roletami, możesz podpiąć pod system sprzęt RTV i AGD, bramy a nawet drzwi. Możesz także sterować temperaturą w pomieszczeniach, załączać ogrzewanie. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do sieci Wi–Fi i sterowniki SUPLA, ponieważ produkty te używają komunikacji radiowej (częstotliwość 2,4 GHz).

Daje ona pełną kontrolę nad elektryką w domu, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz. I to dosłownie, bo podpięte pod system urządzenia mogą być włączone z dowolnego miejsca na Ziemi. Jest to unikalne na polskim rynku rozwiązanie, które do tej pory znalazło wielu zwolenników. I nic w tym dziwnego, bowiem poza funkcjonalnością system cechuje się prostym montażem a jego zakup jest tani.

Praktyczność i pełna kontrola pozwoli zaoszczędzić czasu i stresu, także w najprostszych codziennych sytuacjach, jak choćby obawa przed zostawieniem włączonej kuchenki czy żelazka. Sprawdzisz to zdalnie w kilka sekund.
Jakość przekłada się tu na użytkowość. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dedykowanego wszystkim instalacjom. Szczególnie wówczas, gdy mowa o istniejących prowadzeniach przewodów. Zamel pomyślał o wszystkim, w tym o udogodnieniu dla monterów. Możliwość montażu pojedynczego elementu natynkowo, w puszcze podtynkowej lub w skrzynce rozdzielczej – moduły na szynę DIN. A ich wielkość jest dopasowana do przewidzianej ilości miejsca. Mimo niewielkich rozmiarów świetnie spełniają swoje funkcje.

Sterowniki dopuszkowe mają opcję podpięcia pod nie jednego lub dwóch kanałów. Oprócz montażu podtynkowego można je zamontować także w elementach obudowy np. opraw oświetleniowych. Moduł ROW-01 umożliwia sterowanie oświetleniem, włączanie i wyłączanie gniazdek oraz urządzeń elektrycznych za pomocą smartfona lub tabletu, dodatkowo ROW-01/16A obsługuje urządzenia elektryczny o mocy do 3600W. ROW-02 pozwala na sterowanie oświetleniem za pomocą przycisków lub łączników w trybie bistabilnym. Dzięki SBW-01 oraz SBW-02 łatwiejsze będzie sterowanie bramą. SLW-01, SLW-02 umożliwiają sterowanie oświetleniem a SRW-01 – sterowanie roletami. Niewielkie rozmiary i możliwość zamontowania tych wyłączników w dowolnym miejscu w budynku sprawiają, że cieszą się one dużą popularnością.

Supla Zamel

Sterowniki natynkowe przeznaczone do docelowego sterowania oświetleniem i urządzeniami elektrycznymi ROW-07, lub jak SRW-03 – trzema roletami i posiada dodatkowy kanał, pod który podpiąć można urządzenie elektryczne.

Supla Zamel

Z kolei sterowniki rolet na szynę DIN pozwalają na podpięcie i sterowanie 2 lub 4 kanałów. ROW sprawdza się to w przypadku sterowania lampami na żarówki żarowe, halogenowe, LED oraz świetlówki kompaktowe. Sterownik SRW daje możliwość automatycznego sterowanie roletami o określonej godzinie w wybranym dniu tygodnia.

Poza standardowymi rozwiązaniami dedykowanymi inteligentnemu budynkowi, SUPLA pokusiła się o ciekawy gadżet. PNW-01 to nowinka techniczna przeznaczona do zdalnego sterowania oświetleniem choinkowym. Można je włączyć lub wyłączyć za pomocą Wi-Fi. Dodatkowo przedłużacz PNW-01 został zaopatrzony w przycisk nożny ułatwiający obsługę w domu np. w przypadku, gdy gniazdko znajduje się w trudno dostępnym miejscu.

Supla Zamel

Na uwagę zasługuje dostępna na rynku opcja zestawu sterowania bezprzewodowego, do sterowania roletami – ZSW-01 zawierający 6 sterowników rolet oraz jeden sterownik bramy. A wszystko zapakowane w eleganckie pudełko.

Do innych przydatnych rozwiązań proponowanych przez Zamel należą liczniki montowane na szynę DIN. W zależności od modelu zliczają one zużytą energię, wodę lub gaz. Możesz mieć zatem ciągły dostęp do aktualnych danych za pomocą Wi-Fi. W ten sposób działają wszystkie Monitory energii elektrycznej MEW-01 oraz Licznik impulsów LIW-01.

Firma Zamel zadbała także o wsparcie ze strony technicznej. Dział techniczny pomaga w rozwikłaniu ewentualnych trudności, które mogą wystąpić w trakcie montażu.