Lampki biurkowe LED - jaką wybrać ?

Stanowisko pracy w biurze czy w domu oprócz standardowego wyposażenia powinno być dobrze oświetlone. Zadbanie o główne źródło światła oraz odpowiednie doświetlenie miejsca pracy lampką biurkową szybko zrekompensuje się naszą efektywniejszą pracą. Dlatego lampki biurkowe stanowią nieodzowny element wystroju każdego biurka, gabinetu czy pokoju ucznia. Lampka powinna być umieszczona na odpowiedniej wysokości, aby z jednej strony nie męczyć wzroku a z drugiej, dostatecznie dobrze oświetlić zamierzoną powierzchnię. 

Oprócz oczywistego kryterium doboru na podstawie mocy światła czy wysokości możemy przebierać w lampkach od strony wizualnej. Bowiem stała się ona pełnoprawnym elementem dekoracyjnym a co za tym idzie zyskała status gadżetu, który nas identyfikuje.

Jeśli decydujmy się na zakup lampki biurkowej, to powinniśmy wziąć pod uwagę czas pracy i na jego podstawie dobrać odpowiednią moc lampki. Kilkustopniowa regulacja mocy oraz barwy światła to istotne atrybuty nowoczesnych lampek biurkowych LED. Równie ważna jest możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu unikniemy efektu prześwietlenia oświetlanej powierzchni. Dobrze jeśli lampki biurkowe posiadają szeroki zakres regulacji kąta świecenia. Elastyczny wysięgnik to obecnie jeden z najbardziej pożądanych akcesoriów w lampkach biurkowych.

Wybór lampki z odpowiednio regulowaną wysokością i wysięgnikiem ramienia obecnie jest dużo prostszy, niż miało to miejsce przed pojawieniem się technologii LED. Lampki te wyposażone są bowiem w elastyczne, giętkie ramię, dzięki któremu w łatwy sposób dopasujemy je do swoich potrzeb. 

Występują one przeważnie w dwu kolorach: białym i czarnym.

Lampki biurkowe

Oprócz możliwości szybkiej zmiany pozycji ramienia lampki biurkowe LED posiadają możliwość regulacji barwy i intensywności światła. Ściemniacze w lampkach to ciekawa propozycja jako światło wieczorne czy do spania. Niektóre modele, jak Crystal LED OR-LB-1522, wyposażone są w dotykowy wyłącznik z funkcją ściemniacza oraz lampkę nocną zintegrowaną z czujnikiem ruchu.

Lampki biurkowe

Atrakcyjny dodatek, zwłaszcza w pokojach dziecięcych, jest opcja zmiany barwy światła w podstawie lampki biurkowej. Podświetlana podstawa posiada automatyczną, losową zmianę koloru światła lub można wybrać odpowiednią barwę w zależności od indywidualnych potrzeb. Taka lampka świetnie sprawdzi się jako dodatkowa, delikatnie świecąca lampka nocna. Niektóre, jak lampka Galactic, są wyposażone w akumulator dzięki czemu można ich używać bezprzewodowo.

Lampki biurkowe

Poza opcją zmiany barwy światła, ciekawą propozycją są wyświetlacze z kalendarzem, godziną a nawet temperaturą otoczenia. Dostępne jest w nich nawet wariant ustawienia budzika w aż 8 dźwięków do wyboru. Dużym zainteresowaniem cieszą się także te wyposażone w gniazda USB czy z ewentualnością wyłącznika czasowego. A do nowości należy dodatkowa funkcja Bluetooth z wbudowanym głośnikiem.

Lampki biurkowe

W przypadku, gdy posiadamy nadstawkę na biurko lub mamy ograniczoną ilość miejsca na jego powierzchni, skorzystać możemy z lampki z klipsem. Jest to ciekawa alternatywa, która sprawdzi się u osób ceniących sobie miejsce na biurku.

Lampki biurkowe
                                                                  HorozElectric Dori Led klips               HorozElectric Roni Led klips

Czasami poszukujemy czegoś funkcjonalnego i pięknego zarazem. Lampka Swan to połączenie lampki biurkowej, nocnej i eleganckiego dodatku do wnętrza. Jej obłe kształty przywodzą na myśl rzeźbę. Występuje w kilku modnych kolorach.

Lamlki biurkowe Italux
                                                                                                  Italux Swan MT8098

Amatorom klasycznych rozwiązań spodoba się fakt obecności w ofercie kilku firm lampek biurkowych LED w klasycznych kolorach obudowy. Nawiązują one swoim wyglądem do typowych lampek biurkowych.

Lampki biurkowe

Proste linie i ponadczasowy design lampek biurkowych architektonicznych sprawił, że jest to wciąż poszukiwany produkt na rynku. Lampka kreślarska Heron posiada ten utylitarny styl. Wyposażona jest też w zacisk umożliwiający przymocowanie jej do podstawy.

Ciekawą alternatywę może stanowić lampa Helsinki na nietypowym wysięgniku, która dodatkowo występuje w kilku akcentach kolorystycznych.

lampkibiurkowe_8.jpg


Funkcjonalna lampka biurkowa to wśród klientów nadal poszukiwany produkt. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wiele ciekawych propozycji dopasowanych do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów!