Naświetlacze LED

Lampy i żarówki działające w oparciu o technologię LED to obecnie najpopularniejsze produkty w branży elektrycznej. Coraz to przystępniejsza cena, ogólna dostępność produktów a także niski pobór energii sprawiły, że na rynku pojawiło się bardzo dużo ledowych substytutów wcześniej stosowanych akcesoriów elektrycznych.

Również naświetlacze zyskały swoje nowe LEDowe życie. Dlaczego nowe? Bo naświetlacze LED to nie tylko wysoki stosunek mocy do niskiego poboru energii, ale również niewielkie rozmiary oraz piękny design, którego brakowało wcześniejszym naświetlaczom i projektorom. Nic więc dziwnego, że inwestorzy i klienci coraz częściej decydują się w przypadku naświetlaczy na LEDowe rozwiązanie.

A jest w czym wybierać, bowiem opcji do wyboru jest całe spektrum. Przebierać można zarówno w mocy, kolorystyce jak i funkcjonalności. 

Wśród producentów na uwagę na pewno zasługuje LEDVANCE producent dobrej jakości naświetlaczy Floodlight. Poza standardową w tych produktach możliwością regulacji kąta nachylenia naświetlacza. Posiadają obudowę wykonaną z PC z płaską szybą z hartowanego szkła. Naświetlacze te posiadają wysokie IP65 lub IP67 i dlatego są często stosowane na zewnątrz do oświetlenia schodów, podjazdów, elewacji budynków, parkingów, sal, obiektów sportowych itp. Firma Osram postarała się również o ładną linię w naświetlaczach i wybór kolorów. Projektanci wykorzystali potencjał zintegrowanego źródła światła tworząc lampy o wielkości proporcjonalnej do mocy lampy. Pozwala to na użycie małych rozmiarowo naświetlaczy w miejscach, które wymagają małej mocy żarówki. Z reguły są to niewielkie przestrzenie, dlatego sprawdzą się tam małe gabaryty lampy. Zatem w przypadku Ledvance najmniejsze będą 20W naświetlacze, a największe te o mocy 180W.

Naświetlacze led

Sporym powodzeniem cieszą się naświetlacze wyposażone w czujnik światła. Ledvance posiada ruchomy czujnik, którego zakres możemy regulować za pomocą głowicy. Poza czarnymi do wyboru mamy również białe naświetlacze.

Dużym zainteresowaniem ze względu na swoją cenę cieszą się naświetlacze takich firm jak: Kanlux, GTV, Struhm i Anlux.

Standardowo już w naświetlaczach LED wraz z mocą rośnie ich wielkość. W tym przypadku nie jest inaczej. Fakt, że źródło światła jest zintegrowane pozwala na dopasowanie rozmiaru lampy do potrzeb potencjalnego klienta. Tym samym delikatne doświetlenie wejścia do domu nie wymaga użycia sporej jej wielkości, bowiem te najmniejsze 10W i 20W naświetlacze ładnie wkomponowują się w elementy elewacji czy podbitki.

Właśnie takie lampy o ładnym, prostym designie posiada w swojej ofercie GTV. Najmniejsze to 10W, a największe to aż 200W. Dzięki czemu można dostosować moc światła do indywidualnych potrzeb. Naświetlacze o najwyższej mocy 200W ze względu na swoje walory oświetleniowe stosowane są zazwyczaj jako oświetlenie dużych obiektów lub hal produkcyjnych. Wszystkie te produkty GTV posiadają IP65. Naświetlacze GTV można zakupić w obudowie białej lub czarnej.

Naświetlacze LED GTV

Również firma ANLUX zajmuje się tworzeniem ładnej linii naświetlaczy o IP65. Wykonane z odlewu aluminium i szkła naświetlacze XENO dostępne są też w opcji z czujnikiem ruchu lub bez czujnika. Moc ich waha się od 10W do 100W włącznie. W naświetlacze ANLUX XENO istnieje możliwość nie tylko wyboru moc, ale również barwy światła: 4000K nautralna lub 6500K zimno biała. 

Naświetlacze LED ANLUX

Firma STRUHM zajmuje się robieniem naświetlaczy LED o mocy 20W, 30W i 100W. Wykonane z aluminium i szkła posiadają standardowe IP65. Dostępne są w kolorze szarym i w barwie światła neutralnym 4000K.

Naświetlacze LED Strum

Kanlux produkuje naświetlaczy o IP65 i IP44 – z czujnikiem ruchu. Wykonanych z odlewu stopu aluminium i szkła hartowanego o neutralnej barwie światła. Moc waha się od 10W do 200W.

Naświetlacze LED Kanlux

Poza typowymi występują również naświetlacze akumulatorowe. Do takich należy wykonany z tworzywa naświetlacz STLFL10W, który posiada funkcję ładowarki zewnętrznej (port USB).

Naświetlacze LED Tracon

Istnieje również możliwość wyboru naświetlacza solarnego o IP44. Posiadają one wbudowany czujnik ruchu i zmierzchu. Moc LED wynosi od 2W do 5W.

Naświetlacze LED solarne

Wszystkie powyższe naświetlacze są dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego. Zapraszamy do zakupu!