Lampy bakterio i wirusobójcze STERILON UV-C

Lampy bakteriobójcze UV-C służą do dezynfekcji powietrza w przychodniach, szpitalach oraz laboratoriach. Promieniowanie ultrafioletowe skutecznie usuwa z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Lampy bakteriobójcze zapewniają prawidłową dezynfekcję powierzchni nawet do 35 m².

Na szczególną uwagę zasługuje rodzina lamp UV-C STERILON polskiego producenta firmy Lena Lighting.

Technologia dezynfekcji UV-C jest znana od wielu lat i była wykorzystywana głównie w medycynie. Lampy UV-C, które wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni bakterie, grzyby, wirusy, a nawet zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, wygodny i ekologiczny sposób na dezynfekcję, który nie wymaga nakładu pracy ludzkiej, nie zużywa środków chemicznych, przez co jest przyjazny dla środowiska.

Lampy STERILION dzielą się na dwa rodzaje: oprawy przenośne oraz wolnostojące.

Lampy przenośne przeznaczone są do bezpośredniego odkażania powierzchni i przedmiotów. Podczas ich użytkowania nie można przebywać w naświetlanym pomieszczeniu. Dezynfekcja bezpośrednia sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie trzeba szybko, wygo dnie i skutecznie usunąć szkodliwe mikroorganizmy z powierzchni. Szczególnie warto ją zastosować w obiektach medycznych, kosmetycznych oraz edukacyjnych. Doskonale sprawdzi się również w restauracjach i hotelach.

Sterilon UV-C przenośnaOprawy wolnostojące stosują dezynfekcje przepływową, która polega na naświetlaniu promieniami UV-C powietrza przepływającego przez wnętrze lampy. Dzięki stymulowanej cyrkulacji powietrze przechodzi przez komorę dezynfekcyjną, gdzie zostaje naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte do pomieszczenia. Promienie UV-C nie wydostają się na zewnątrz, dzięki czemu lampa ta idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przebywa wiele osób.

Dezynfekcja przepływowa przeznaczona jest do pomieszczeń, w których stale przebywają ludzie i jest konieczność oczyszczenia powietrza ze szkodliwych drobnoustrojów. Warto ją zastosować zarówno w obiektach medycznych, kosmetycznych czy edukacyjnych. Doskonale sprawdzi się w restauracjach, hotelach oraz obiektach publicznych.

Lampy STERILON to oświetlenie wysokiej klasy, które łączy w sobie energooszczędną technologię oraz wysoką efektywność. Lampa wirusobójcze firmy Lena Lighting to doskonały wybór, który gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów, personelu oraz innych użytkowników przestrzeni publicznej. Lampy bakteriobójcze UV-C to w krótce niezbędny element wyposażenia każdego szpitala oraz placówki medycznej. Oprawy z rodziny STERILON 36W wyróżnia:

  • wysoka trwałość,
  • certyfikat potwierdzający I klasę ochrony,
  • czas kompleksowej dezynfekcji wynoszący 2 godziny,
  • wykorzystanie materiałów wysokiej jakości,
  • energooszczędna technologia,
  • estetyczny projekt,
  • możliwość montażu na statywie.