Ospel Sonata

Seria Sonata stanowi propozycję firmy Ospel przygotowaną dla wymagających klientów. Będąc najbardziej rozbudowaną serią gniazd i łączników tej firmy, wychodzi naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom użytkowników. Szeroka oferta tej serii powoduje, że Sonata ma wiele do zaoferowania zarówno pod względem użyteczności, wizualnym, a także zróżnicowania wykorzystanych materiałów.

Oprócz podstawowych łączników, gniazd wtyczkowych, teleinformatycznych i głośnikowych, zawiera również czujnik ruchu, regulator temperatury, ściemniacze i łącznik hotelowy.

Do już bardzo rozbudowanej oferty doszło jeszcze bezprzewodowe. Pozwala to na zainstalowanie dodatkowych łączników np rolet, nawet wówczas, gdy decyzja o ich założeniu nie została podjęta na etapie montowania instalacji elektrycznej w domu. Jest to niezwykle wygodne i ciekawe rozwiązanie, oparte na transmisji radiowej a dedykowane sterowaniu oświetleniem, roletami i bramami. Wszystko po to, aby w pełni móc odpowiedzieć na dynamicznie zmieniające się oczekiwania rynku elektrycznego. Sonata współpracuje z systemem EXTA FREE firmy Zamel oraz F&WAVE firmy F&F.

Inną cechą wartą uwagi jest możliwość zamontowania w ramkach wielokrotnych serii Sonata gniazda podwójnego a nawet potrójnego. Pozwala to na znaczną oszczędność miejsca. Szczególnie wówczas, gdy do zamontowania w ramce jest więcej niż jedno podwójne gniazdo. Właśnie wtedy doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie gniazd wielokrotnych i ramek wielokrotnych. Ramki wielokrotne w tej serii są ramkami uniwersalnymi. Co oznacza, że umożliwiają montaż produktów zarówno w pionie, jak i poziomie.

ospel-sonata-bialy-gniazdo-podwojne-0-do

Sonacie mamy do dyspozycji wiele ciekawych materiałów i kolorów, tj.biały, kremowy (ecru), czarny, czekoladowy, srebrny metalik, szampański złoty, stal inox. Wszystko po to, by spełnić najbardziej wysublimowane oczekiwania klientów.

Prestiżu serii dodają pojedyncze i wielokrotne szklane ramki w ciekawych kolorach, a mianowicie białe, czarne i szare szkło. Zastosowanie w aranżowanej przestrzeni ramek ze szkła stanowi niepodważalny zabieg dekoratorski, dodając przy tym wnętrzu elegancji i splendoru.

W ofercie Ospel Sonaty znajdują się ramki szklane w dwóch grubościach (4mm i 6mm). A wybór mniejszej lub większej grubości uzależniony jest od chęci dodatkowego zaakcentowania osprzętu. Wszystko po to, aby wybór osprzętu elektroinstalacyjnego nie był jedynie nieistotnym detalem, a stanowił o wyszukanym guście i unikatowym stylu jego właścicieli.

Połączenie szklanej ramki z tworzywem sztucznym łącznika czy gniazda, pełni niezaprzeczalną funkcję dekoracyjną i dodaje wdzięku. Poza szklanymi ramkami Sonata ma do zaoferowania również ramki wykonane z aluminium, drewna oraz z kamienia. Wykorzystanie tych ciekawych materiałów pozwoli zapewnić spójność we wnętrzu, a także nada unikatowego stylu i szyku.

Utylitarna forma pozwala na zastosowanie serii Sonata niemal w każdym wnętrzu. Proste kształty doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach. Dzięki ramce dystansowej produkt finalny delikatnie odstaje od powierzchni ściany. Powstały dystans powoduje jeszcze lepsze wyeksponowanie Sonaty na ścianie.