Wybierz osprzęt pasujący do Twojego stylu

„Małe jest piękne” – wiedzieli o tym już filozofowie. Jednak wartość subtelnych elementów we wnętrzach doceniona została dopiero niedawno. Odpowiednio dobrane i wyeksponowane detale pozwalają wprowadzić niepowtarzalny klimat do wnętrza. Takim właśnie niepozornym akcentem dekoracyjnym są gniazda i łączniki, które będąc nieodłącznym elementem wyposażenia każdego budynku, jednocześnie stanowią inspirację i doskonałą bazę pod aranżowaną przestrzeń.

Tym bardziej, iż surowce, z którymi wykończony został osprzęt elektroinstalacyjny nierzadko obejmuje wiele nietuzinkowych materiałów, z których najbardziej interesujące są szkło, beton czy drewno.

karlik_1.jpg

Fot. Seria DECO: ramka uniwersalna z betonu potrójna w kolorze ciemnoszarym + mechanizm łącznika jednobiegunowego biały i mechanizm elektronicznego regulatora oświetlenia przyciskowo-obrotowego biały. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Właściwie dobrany osprzęt, pozwala wprowadzić do wnętrza pożądany klimat oraz podkreślić indywidualny charakter jego mieszkańców. Dlatego decydując się na wybór konkretnej serii osprzętu elektroinstalacyjnego, warto, oprócz niewątpliwego aspektu jego funkcjonalności, zwrócić również uwagę na jego estetykę wykonania. Wybór odpowiedniego materiału, z którego zrobiono ramkę osprzętu, a także koloru plakietki łącznika czy gniazda, pozwoli nam w subtelny sposób zaakcentować niepowtarzalny klimat wnętrza.

Fot. Seria DECO: ramka uniwersalna z efektem szkła pojedyncza, czarna ze spodem czarnym + mechanizm łącznika jednobiegunowego w kolorze grafitowym. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Szeroka oferta wykorzystania materiałów wpisujących się w aktualne trendy oraz dopasowująca do potrzeb klienta, stanowi o atrakcyjności produktów z zakresu osprzętu elektroinstalacyjnego. Ciekawą ofertą dysponuje Firma Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. z Nekli k. Poznania, która tworząc serię DECO wyszła naprzeciw oczekiwaniom (wymagających) klientów. Użytkownicy mogą wybierać spośród bogatej oferty ramek z tworzywa, betonu, drewna, a także ramek z efektem szkła czy drewna. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na stworzenie indywidualnego, dopasowanego do potrzeb klienta połączenia mechanizmu i ramki.

Dodatkowym atutem jest możliwość montowania ramek uniwersalnych DECO zarówno w pionie jak i poziomie. Do dyspozycji są ramki od pojedynczych po pięciokrotne. Wykonane są w wielu wersjach kolorystycznych i z wielu materiałów. Do dyspozycji mamy beton, ale również naturalne drewno. Ciekawą alternatywę może stanowić wykorzystanie ramki z efektem szkła czy z efektem drewna.

Fot. Seria DECO: ramka uniwersalna z drewna podwójna, dębowa + mechanizm łącznika świecznikowego biały i mechanizm gniazda bryzgoszczelnego z uziemieniem 2P+Z białe z klapką białą. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Najczęściej w domach czy mieszkaniach montowane są gniazda i łączniki wykonane z tworzywa sztucznego. Firma Karlik Elektrotechnik stworzyła ciekawy osprzęt podtynkowy wykonany z tworzywa. Seria MINI wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych klientów, dla których ważne jest ujednolicenie materiału wykonania, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości dopasowania się do indywidualnego charakteru wnętrza. Użytkownicy wybierać mogą spośród mechanizmów i ramek w połysku, poprzez matowe wykonania w wielu wariantach kolorystycznych. Do dyspozycji jest szary matowy, grafitowy matowy czy czarny matowy. Osobisty charakter tworzymy poprzez dobranie idealnego połączenia ramki i mechanizmu, a także poprzez dobór ramki pośredniej, która stanowi niewątpliwy akcent dekoracyjny tej serii. W serii MINI mamy do dyspozycji aż 12 pastelowych kolorów ramek pośrednich tj. pudrowy róż, liliowy, lawendowy, kanarkowy, orzech ziemny, brzoskwiniowy, miętowy, lodowy błękit, lazurowy, czekoladowy, wrzosowy i szmaragdowy. Wykorzystanie tej możliwości pozwala w prosty sposób osiągnąć unikatowy efekt.

karlik_4.jpg

Fot. Seria MINI – wybrane połączenia kolorystyczne mechanizmów łączników jednobiegunowych z ramką uniwersalną z tworzywa pojedynczą i ramką pośrednią. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Fot. Seria MINI: ramka uniwersalna z tworzywa potrójna czarny mat + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem 2P+Z (przesłony torów prądowych) + ramka pośrednia złota. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Możliwość użycia ciekawych materiałów oraz nietuzinkowych rozwiązań sprawia, że osprzęt elektroinstalacyjny jest tym elementem pomieszczenia, który dopełnia całości. A odpowiednio dobrane mogą na równi z innymi elementami wnętrza definiować jego styl. Tak może być w przypadku użycia w loftowych, bardzo modernistycznych wnętrzach, osprzętu natynkowego serii JUNIOR lub SENIOR z oferty Karlik Elektrotechnik. Spójność wnętrza w odbiorze jest w tym przypadku czynnikiem decydującym. Niemniej istotne jest tu jakość wykonania. Serie te stanowią bowiem ciekawe połączenie opływowej formy, tak charakterystycznej dla domowego osprzętu oraz niepodważalnego surowej funkcjonalności. Wytworzony w ten sposób konsensus w postaci serii JUNIOR i SENIOR spowodował idealne dopasowanie do pofabrycznego rodowodu wnętrz industrialnych.

karlik_6.jpg

Fot. Seria SENIOR: gniazdo podwójne 2x(2P+Z) (klapka dymna) w kolorze czarnym. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.