Przestronność loftu

Wykorzystanie pofabrycznych budynków i przearanżowanie ich na powierzchnie mieszkalne nie jest nowatorskim konceptem. Jednak dotychczas kojarzony on był z biednymi artystami, których do tego typu metod skłaniały niskie koszty utrzymania mieszkania. Obecnie ten trend się zmienił a przestronne, wysokie i jasne wnętrza stały się synonimem luksusu. Najistotniejszym determinantem stylu industrialnego, który dominuje w pofabrycznych wnętrzach, jest otwarta przestrzeń. Nic więc dziwnego, że zrezygnowano z tradycyjnego rozdzielania poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu, na rzecz ogromnej, otwartej przestrzeni.

Jeśli aranżujesz właśnie taką – unikalną a zarazem stylową w odbiorze przestrzeń – musisz zadbać o dobór odpowiedniej lampy. W przestronnych loftowych wnętrzach mamy do dyspozycji niezwykłą wysokość, dlatego oświetlenie stanowi jeden z głównych elementów wystroju. Ważne, by było ono utrzymane w odpowiednim klimacie. Ponadto nietypowe mieszkania loftowe, muszą być dobrze doświetlone. W dzień do tego celu doskonale sprawdzają się potężne okna. Powinieneś jednak zadbać, by odpowiednia jasność była zagwarantowana również w nocy. Z tej praktycznej przyczyny możesz użyć okazałej, a przy tym solidnej, metalowej lampy. Wybierając oświetlenie elektryczne do loftu, pomyśl też nad zawieszeniem kilku większych lamp.

Ewentualnie możesz zdecydować się na pojedynczą, ale za to okazałą lampę.

Stylowe dizajnerskie oświetlenie jest uwieńczeniem loftowych aranżacji. I to nie bez przyczyny. Designem loftowe lampy fantastycznie nawiązują do rodowodu wnętrza. Beton, stal, szkło i postarzane drewno są nieodzowne w industrializmie. Surowy charakter obowiązuje też w wyglądzie lamp. Swoją formą mają bowiem nawiązywać do tych przemysłowych.

Lampy loftowe zachwycają prostotą kształtów. Odsłonięte, swobodnie zwisające kable są często wyeksponowane, dzięki czemu jeszcze bardziej uwydatnia się klimat wnętrza.

Nieraz pozbawione są one kloszy a zamiast nich montuje się przepastne żarówki. Modne stało się wykorzystanie ozdobnych żarówek, które zwisają wprost z sufitu wyłącznie na zawiązanych w supeł kablach. Supeł stanowi tu oprócz elementu dekoracyjnego, także sposób regulacji „kablowej lampy”.

Pragniesz wprowadzić nieco przytulności do swojego chłodnego loftowego wnętrza – postaw na kolorowe dodatki. Ciekawe meble i dodatki w intensywnych barwach potrafią ożywić i dodać uroku tym na pozór zimnym murom loftu. Aranżując loft możesz wybrać ciekawie wybarwione industrialne lampy. Decydując się na taki kolorowy akcent, uzyskasz niebanalne wnętrze, jednocześnie nadając mu niepowtarzalny osobisty charakter.Najlepiej sprawdzają się do tego intensywne, nasycone barwy takie jak czerwienie, zielenie, żółcie czy niebieskości.

Jeśli marzysz o stworzeniu loftowego wnętrza, a nie dysponujesz dużą przestrzenią, nic straconego. Wybierając mniejsze lampy stylem nawiązujące do industrializmu, łatwo osiągniesz pożądany efekt. Warto przy tym zawiesić je na wyższej wysokości. Dzięki temu nie stracisz cennych centymetrów.

Jednak lampy loftowe to nie tylko zwisy sufitowe, ale również ciekawe kinkiety i lampy podłogowe, które wspaniale nawiązują stylem do poprzemysłowego wnętrza.

Lampy industrialne uwydatniają użyte źródło światła. Warto zdecydować się na odpowiednią żarówkę LED, która formą nawiązywać będzie do tych używanych dawniej.

Coraz większe zainteresowanie nietuzinkowym industrialnym stylem spowodowało, że na rynku dostępnych jest sporo ciekawego industrialnego oświetlenia. Praktyczne a zarazem efektowne rozwiązania loftowe, są również dostosowane do zasobności niemal każdego portfela. Ponadto pozostają niezmiennie ciekawe i niepowtarzalne.

Powodzenia! Życzymy samych udanych wyborów.