Lista produktów producenta: Berker

Firma Berker to producent najwyżej jakości gniazd i łączników. Serie gniazd i łączników z ich oferty to: B.Kwadrat, Q.1, Q.3, Q.7, K.1, K.5, B.3, B.7, R.1, R.3, 1930. W tej chwili firma wchodzi w skład firmy Hager.

Produkty firmy Berker charakteryzują ponadczasowy design, różnorodność wzorów, kolorów, kształtów oraz posiadają bardzo wysokie walory estetyczne i ultranowoczesne wzornictwo. Mocną stroną jest również nowoczesna stylistyka i wyjątkowa dbałość o każdy detal ich wykończenia. Design wielofunkcyjnych łączników, a także oryginalne połączenia szlachetnego tworzywa – szkła, aluminium, chromu, betonu, skóry czy kryształu, nadają im niepowtarzalny charakter.

Firma Berker wprowadziła nowatorki mechanizm typu ONE.PLATFORM, tzn że jeden mechanizm będzie pasował praktycznie do wszystkich serii tego producenta. Dzięki czeku klient będzie miał możliwość zmiany koloru samego klawisza i ramki kilka lat od instalacji. 

na stronę

Funkcja scen świetlnych (włączone/wyłączone) w połączeniu z radiowym klawiszem BLC. Z wejściem do rozszerzeń BLC, rozszerzeń czujnika ruchu BLC i łącznika przyciskowego (zest. zwierny). Do nasadki czujnika ruchu oraz obecności BLC. Z zabezpieczeniem przed zwarciem i przeciążeniem (bezpiecznik elektroniczny). Regulacja poprzez wycinanie fazy.

Z dodatkowymi wejściami sterującymi. Wymagany jest przewód neutralny. Z oddzielnym zasilaniem sieciowym. Do włączania 2 silników żaluzji/rolet. Z wejściem centralnym do np. łącznika czasowego RolloTec®. Z zaciskami śrubowymi. Montaż na szynie DIN.

Wymagany jest przewód neutralny. Z oddzielnym zasilaniem sieciowym. Do włączania 2 silników żaluzji/rolet. Z wejściem centralnym do np. łącznika czasowego RolloTec®. Z zaciskami śrubowymi.

Wymagany jest przewód neutralny. Z oddzielnym zasilaniem sieciowym. Do włączania 2 silników żaluzji/rolet. Z wejściem centralnym do np. łącznika czasowego RolloTec®. Z zaciskami śrubowymi. Montaż na szynie DIN.

Z dodatkowymi wejściami sterującymi. Wymagany jest przewód neutralny. Z oddzielnym zasilaniem sieciowym. Do włączania 2 silników żaluzji/rolet. Z wejściem centralnym do np. łącznika czasowego RolloTec®. Z zaciskami śrubowymi.

Jako rozszerzenie do sterowników BLC. Do klawisza BLC z 2 zasadami obsługi. Z zaciskami śrubowymi.

Funkcja scen świetlnych (włączone/wyłączone, nastawienie jasności) w połączeniu z radiowym klawiszem BLC. Z wejściem do rozszerzeń BLC, rozszerzeń czujnika ruchu BLC i łącznika przyciskowego (zest. zwierny). Do nasadki czujnika ruchu oraz obecności BLC. Z możliwością zapamiętania jasności załączenia. Z płynnym startem oszczędzającym lampy. Z...

Przy osiągnięciu zadanej siły wiatru zestyk zostaje zamknięty. Do ochrony przed zbyt silnym wiatrem np. żaluzji, markiz itp.

Maksymalna moc załączalna 1 silnik 1000 W. Bez podłączenia przewodu neutralnego. Funkcja scen świetlnych (podniesione / opuszczone) w połączeniu z radiowym klawiszem RolloTec®. Z 2 mechanicznie ryglującymi zestykami zwiernymi. Bez wejść rozszerzenia 230 V. Do sterowania indywidualnego lub jako sterownik centralny.

Z wejściem do rozszerzeń BLC, rozszerzeń czujnika ruchu BLC i łącznika przyciskowego (zest. zwierny). Do klawisza BLC i radiowego klawisza BLC z 2 zasadami obsługi. Z możliwością zastosowania jako łącznik przekaźnikowy przyciskowy. Ze sterowanym czasowo opóźnieniem zestykiem przekaźnikowym OWK dla np, napędu zaworu, termostatu, wentylatora.. Do nasadek...

Lampy żarowe i WN lampy halogenowe 1000 W; transformatory elektroniczne 750 W; transformatory konwencjonalne 500 VA; lampy fluorescencyjne w połączeniu podwójnym 1000 VA; lampy fluorescencyjne nieskompensowane 500 VA; lampy fluorescencyjne skompensowane równolegle 400VA.

Zestaw uszczelek: do gniazd z samozamykającą się pokrywą, do łączników 3 pozycyjnych, do łaczników żaluzjowych obrotowych, do ściemniaczy obrotowych, do regulatora obrotów. Wykorzystywany w seriach Q.1, K.1, K.5.

Zestaw uszczelek z przykręcanym elementem mocującym IP44. Do łączników klawiszowych: uniwersalnego, krzyżowego, 2 biegunowego do łącznika klawiszowego przyciskowego, do przycisku z portem magistralnym 1− krotnego, do przycisku grupowego z portem mag. 1−krotne. Wykorzystywany w seriach Q.1, K.1, K.5.