Gniazda i łączniki firmy Hager. Serie: Optima, Fiorena, Lumina 2.

Hager 

na stronę

Komplet uszczelniający, stosowany w celu uzyskania bryzgoszczelności IP44 w łącznikach oraz gniazdach z uchylną osłoną z serii Fiorena, Optima.

Wkładka jarzeniowa z zaciskiem neutralnym. Umożliwia podświetlenie wyłącznika. Pasuje do wszystkich rodzajów wyłączników serii Optima.

Ściemniacz pokrętny do lamp halogenowych niskonapięciowych z transformatorem toroidalnym (ferromagnetycznym). Obciążenie: 20-500 W/VA.

Łącznik krzyżowy, to włącznik wstawiany pojedynczo lub w większej ilości pomiędzy dwa końcowe włączniki schodowe, przez co umożliwia stosowanie instalacji schodowej dla dowolnej ilości kondygnacji.

Łącznik schodowy dwuklawiszowy, stosowany jest do obwodów których stan można zmienić w dwóch lub więcej punktach. Działa na zasadzie przełącznika (sprężyna nie odbija z powrotem po puszczeniu przycisku). Może być stosowany na różne sposoby: jako wyłącznik schodowy pomiędzy kondygnacjami budynku, wyłącznik pomiędzy kolejnymi przestrzeniami holu lub...

Łącznik podwójny wyposażony w 2 przyciski, przeznaczony do żyrandoli (podzielonych na 2 strefy). Posiada możliwość załączania dwóch różnych scen oświetlenia w pomieszczeniu.

Łącznik żaluzyjny 2-pozycyjny ma za zadanie sterować automatyką rolety. W zależności od wewnętrznej automatyki rolet, może w całości lub w całości i częściowo opuszczać czy podnosić roletę. Po naciśnięciu następuje mechaniczne odbicie przycisku. Wyposażony jest w dwa przyciski, posiada elektroniczną blokadą jako zabezpieczenie możliwości równoczesnego...

Zestyk zwierny. Przycisk przeznaczony np. do włączania dzwonka. Po naciśnięciu następuje mechaniczne odbicie przycisku.

Zestyk zmienny (przełączny). Przycisk przeznaczony np. do włączania oświetlenia na klatkach schodowych. Po naciśnięciu następuje mechaniczne odbicie przycisku.

Gniazda i łączniki firmy Hager. Serie: Optima, Fiorena, Lumina 2.