Seria modułowa Cosmo 45x45 potocznie zwana "mosaic", w której dzięki wykorzystaniu modułów 45x45 można zastosować kompatybilne wyroby różnych firm produkujących w systemie 45x45 oraz różne wyroby elektroniczne takie jak ściemniacze, włączniki z detektorem ruchu, łączniki zmierzchowe. System dedykowany dla stanowisk pracy i pomieszczeń biurowych. Kolor: biały. Osprzęt w wersji modul (brak ramek w komplecie). Element kompletny = mechanizm + ramka

Cosmo 45x45 

Gniazdo pojedyncze z uziemieniem typu DATA (z bolcem). Wyposażone w blokadę torów prądowych.

Przycisk przeznaczony do włączania dzwonka. Po naciśnięciu następuje mechaniczne odbicie przycisku. Rysunek dzwonka.

Przycisk przeznaczony do włączania oświetlenia. Po naciśnięciu następuje mechaniczne odbicie przycisku. Rysunek żarówki.

Łącznik pojedynczy, wyposażony w klawisz pojedynczy, posiada możliwość łączenia w obrębie pojedynczego obwodu, przez co działa na zasadzie przełącznika (sprężyna nie odbija z powrotem po puszczeniu przycisku).

Łącznik krzyżowy, to włącznik wstawiany pojedynczo lub w większej ilości pomiędzy dwa końcowe włączniki schodowe, przez co umożliwia stosowanie instalacji schodowej dla dowolnej ilości kondygnacji. Rysunek krzyża.

Łącznik schodowy, to łącznik stosowany w parach (parter – górne piętro). Łącznik ten stosuje się na klatkach schodowych – np. można włączyć światło na parterze, a po wejściu na górę wyłączyć je drugim przyciskiem. Rysunek schodów.

Łącznik podwójny wyposażony w 2 przyciski, przeznaczony do żyrandoli (podzielonych na 2 strefy). Posiada możliwość załączania dwóch różnych scen oświetlenia w pomieszczeniu.

Zasięg 4 m, poziomy kąt strefy działania 100 stopni. Pomiar natężenia oświetlenia odbywa się, co ok. 3s. Łącznik jest gotowy do działania po upływie ok. 20 sek od podłączenia zasilania. Łącznikiem można włączyć światło w tradycyjny sposób. Światło załączone w ten sposób będzie świeciło się maksymalnie 60 minut.

Moc obciążeniowa 40-400W. Instalacja 2-przewodowa. Dopuszczalny rodzaj obciążenia: żarówki tradycyjne, lampy halogenowe 220V i 12V z transformatorem tradycyjnym. System nie mierzy rzeczywistej wartości natężenia, zapamiętuje tylko 3 ostatnie pomiary, wartości sprzed 9s.

Moc obciążeniowa 0-3000W. Instalacja 3-przewodowa. Budowa łącznika 2 elementowa: sterownik IP 20, czujnik w obudowie IP 44. Temperatura pracy czujnika od -30°C do + 50°C. System nie mierzy rzeczywistej wartości natężenia oświetlenia (lux), zapamiętuje tylko 3 zmierzone wartości wg przyjętej metody pomiaru.